Blog

Co w trawie piszczy, czyli skąd czerpać informacje na temat logistyki

Podcasty na temat logistyki

W dzisiejszych czasach bycie niedoinformowanym to świadomy wybór. Jednak efektywne wyszukiwanie informacji z danej tematyki nie jest wcale proste. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie subiektywne podsumowanie profili i treści, z którymi warto być na bieżąco. W tym poście przyjrzymy się bliżej branży logistycznej, z którą mamy doświadczenie od początku naszej działalności. Skąd czerpać informacje na temat logistyki? Sprawdź, czy znasz te kanały! 🙂

Jednak, zanim wyciągniemy tak zwane mięso na stół, pochylmy się przez chwilę nad strategią wyszukiwania treści. Przedstawione niżej źródła ułatwią Ci śledzenie na bieżąco newsów i zmian związanych z logistyką. Co ważne, wśród nich znajdują się różnego rodzaju kanały, tak, aby konsumpcja treści nie była zbyt uciążliwa.

Temat logistyki w podcastach

Nasze zestawienie otwieramy podcastami, które w zawrotnym tempie zyskują swoich zwolenników. Według danych Voxnest, Polska znalazła się na liście 10. najszybciej rozwijających się rynków podcastowych na świecie. Potwierdza to również Spotify.

Zaletą podcastów jest to, że można ich słuchać w samochodzie, podczas biegania, czy nawet jedząc obiad. To ułatwienie nie oznacza, że przedstawiane w audycjach treści muszą być mniej wartościowe, niż chociażby artykuły. 

Podcasty na temat logistyki

“SKK Mówi”

Audycja o nowoczesnych rozwiązaniach dla przemysłu, handlu i logistyki.

SKK to firma z blisko 30-letnim doświadczeniem w zakresie automatyzacji i optymalizacji procesów związanych z  logistyką magazynową, produkcją, znakowaniem oraz identyfikacją towarów, czy pracą mobilną.

Podcast prowadzi Konrad Uliński, zapraszając do niego różnych gości, omawiając zagadnienia dotyczące automatyzacji, sieci przemysłowych, przemyśle, 4.0, IoT, czy urządzeniach Audio ID.

“Produkcja w roli głównej” – EQ System.

EQ System, czyli organizacja działająca na polskim rynku już od trzech dekad. Specjalizuje się w: MOM – zarządzaniu produkcją w ujęciu holistycznym, WFM – kompleksowym zarządzaniu kadrami oraz BPM – zarządzaniu procesami biznesowymi.

W podcaście tym, Michał Żelichowski rozkłada na czynniki pierwsze problemy związane z produkcją i zarządzeniem. Skupiając się zarówno na narzędziach, jak i na ludzkim aspekcie w branży.

“Obok logistyki” – logistyka.net

Audycja na temat aktualnych trendów i innowacji w logistyce, którą prowadzi Bartek Matyja. 

Do każdej rozmowy zapraszany jest ekspert z innego zakresu, który na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia omawia interesujące zagadnienia związane z logistyką.

Newsletter na temat logistyki

Trzymając się mniej sztampowego podejścia do wyboru kanałów, chcieliśmy wyróżnić także niezwykle wartościowe newslettery.

Bartek Pucek

Jeden z najbardziej mięsnych biznesowych polskich newsletterów i jeden z nielicznych,  którego subskrypcja jest płatna. Decyzję, czy forma przedstawionych treści jest dla Ciebie wartościowa, zostawiamy Tobie. Pod względem merytoryki zdecydowanie warto się nad tą publikacją dłużej pochylić. Wiarygodne źródło na temat strategii, trendów i analiz świata technologii.

Apropos newsletterów – nasz też jest godny uwagi!

Jeśli jeszcze Cię w nim nie ma – czas to zmienić <3  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Project: People Sp. z o.o. w celu komunikacji marketingowej, a tym samym wysyłania mi newslettera, informacji o usługach, promocjach lub nowościach zgodnie z Polityką prywatności

  WNP

  Newsletter portalu wnp.pl, to zbiór najważniejszych informacji gospodarczych. Na tle innych wyróżnia się zaskakująco częstą publikacją, co pozwala być na bieżąco z najważniejszymi informacjami. 

  Najlepsze portale na temat logistyki

  Platforma Przemysłu Przyszłości

  Potężne źródło wiedzy na temat nowych technologii (IoT, druku 3D, 5G, Cloud Computing, itp.). Portal, na którym znajdziesz informacje dotyczące ciekawych wydarzeń branżowych, opinie ekspertów i dłuższe artykuły.

  Automatyka B2B

  Platforma, z której warto skorzystać szukając raportów technologicznych i gospodarczych. Strona z rozbudowaną bazą wywiadów z wpływowymi przedsiębiorcami na polskim rynku. Ponadto wzbogacona katalogiem firm z branży logistycznej i technologicznej.

  Control Engineering Polska

  Portal, dzięki któremu dowiesz się o wszystkich najważniejszych konkursach branżowych nowinkach związanych z automatyką, robotyką, maszynami, logistyką 4.0, czy badaniami rynku.

  Zobacz, kim jesteśmy i czym się zajmujemy

  Jesteś przedsiębiorcą zajmującym się szeroko pojętą branżą logistyczną? Pomożemy Ci zaprojektować i wdrożyć stronę www, czy aplikację mobilną, opartą na badaniach i strategii. Zobacz nasze case studies z realizacji podobnych projektów.

  Artykuły to za mało?

  Chcesz poznać cały proces i dowiedzieć się, jak mógłby wyglądać w Twojej organizacji?

  Umów się na bezpłatną konsultację

  Zobacz usługę

  Sprawdź, jak wspólnie
  możemy przeprowadzić
  ten proces w Twojej
  firmie

  Sprawdź teraz