Raport: EdTech i nowe technologie w branży edukacji (2021) - Krajobraz branży, trendy, historie sukcesu

Pobierz raport (za darmo!)

Strategia biznesowa dla Twojej firmy

Strategia pozwoli Ci szybko i skutecznie realizować Twoje cele biznesowe, jednocześnie redukując niepotrzebne koszty.

W ramach strategii biznesowych skupiamy się na kluczowych działaniach, które przynoszą największe korzyści i bezpośrednio przekładają się na zyski.

Na podstawie badań, analizy i warsztatów, wypracowujemy unikalną wartość, którą oferujesz swoim klientom. Zwiększy to efektywność Twojego zespołu, który będzie wiedzieć, gdzie dąży i co ma robić.

Dowiedz się więcej

Kiedy warto postawić na strategię biznesową?

kiedy jeszcze jej nie posiadasz kiedy Twój biznes przestał się rozwijać kiedy planujesz zmienić model biznesowy kiedy Twój produkt się nie sprzedaje kiedy nie znasz swojej grupy docelowej kiedy potrzebujesz diagnozy, co nie działa w Twoim biznesie kiedy chciałbyś wejść na nowy rynek kiedy planujesz nowy produkt lub usługę kiedy chciałbyś poprawić efektywność i skuteczność Twojej firmy

W jaki sposób możemy Ci pomóc?

Działając w oparciu o Twoje zasoby i potrzeby, oraz naszą wiedzę i doświadczenie eksperckie.
Przeprowadzając warsztaty i badania które pozwolą zidentyfikować m.in. mocne strony Twojego biznesu i obszary do poprawy.
Analizując dla Ciebie Twój rynek dolcelowy oraz konkurencję.
Tworząc strategię biznesową która będzie skuteczna, komplementarna, oraz dopasowana do Twoich potrzeb i zasobów.
Przekazując Ci plan taktyczny oraz rekomendacje działań możliwych do realizacji od razu.

i wreszcie…

pozwalając na rozwój Twojego biznesu.

Proces

01
Spotkanie lub rozmowa telefoniczna
Poznajemy Ciebie, Twój projekt, zespół, cele i priorytety. Jest to kluczowy element skutecznej współpracy.
02
Badania & warsztaty
W procesie tworzenia strategii biznesowej najważniejsze jest poznanie Twoich potrzeb, dlatego współpracę zaczynamy od warsztatu wprowadzającego (kick-off), na których wspólnie z Tobą ustalimy cele, role zespołowe, wartości i zasady współpracy. Na tym etapie prowadzimy również badania, m.in. członków Twojego zespołu, Twoich klientów lub potencjalnych klientów, aby zebrać potrzebne dane o grupie docelowej produktu lub usługi.
03
Analiza
Aby wdrożenie strategii biznesowej przyniosło zamierzone efekty, opracowujemy ją na bazie faktów i danych, które pozyskujemy w czasie fazy analitycznej. Na tym etapie przeprowadzamy: analizę rynku, konkurencji, benchmarków, grupy docelowej, propozycji wartości (UVP), modelu biznesowego, czy problem-solution fit. Dzięki zdobytym informacjom możemy stworzyć skuteczną strategię, która pozwoli Ci rozwinąć biznes.
04
Walidacja
Zanim oddamy strategię w Twoje ręce, najpierw walidujemy ją na rynku, by mieć pewność, że będzie skuteczna. Na tym etapie przeprowadzamy analizę SWOT, walidujem ypersony i propozycję wartości (UVP) oraz sprawdzamy zgodność wypracowanych założeń z Twoją wizją. Weryfikacja założeń daje nam pewność, że przygotowana przez nas strategia pozwoli Ci zrealizować wyznaczone cele biznesowe.
05
Strategia biznesowa
Na podstawie przeprowadzonych badań, analiz i weryfikacji rynkowych przygotujemy dla Ciebie strategię, która pozwoli Ci rozwinąć biznes. Aby implementacja strategii była dla Ciebie łatwa, do każdej strategii dołączamy również plan taktyczny, w którym znajdziesz konkretne działania i akcje, które pozwolą na realizację założonych w strategii celów.

Zespół Project: People pomógł nam ruszyć naprzód i zaprojektować strategię marketingową dla naszej firmy. Wypchnięcie nas ze strefy komfortu przez zespół Project: People zaowocowało zwiększeniem liczby potenacjalnych klientów o 900% i pomogło nam podwoić zespół w czasie krótszym niż pół roku.

Wiktor Żołnowski,  CEO,  Pragmatic Coders

Kiedy spotkaliśmy się z Project:People, byłem w rozsypce. Miałem fajny pomysł, który wydawał się działać, ale również potworny bałagan w strategii rozwoju, strategii marketingowej, działaniu strony mojego kursu. Dzięki kolejnym etapom prac z Project:People nastał porządek (...). Rezultaty - kurs niedawno przebił 100.000zł przychodu.

Piotr Nabielec,  CEO,  Produktywni.pl

Wszystkie prace związane zarówno ze strategicznymi zagadnieniami, jak i taktycznym wykonawstwem były wykonywane w sposób terminowy i rzetelny. Dodatkowo firma szybko i elastycznie reagowała na pojawiające się zmiany w projektach i dbała o ich dobre rezultaty.

Jakub Probola,  Products Innovation Director,  T-Mobile

Przekonała mnie szczerość, a zatrzymał profesjonalizm. (...) Gdybym tylko miał to szczęście i odkrył ich wcześniej! Jako przedsiębiorca z 16 letnim stażem, polecam ich z pełnym przekonaniem każdemu. To najlepsza inwestycja w przyszłość firmy.

Mariusz Gawecki,  Founder Owner & Managing Director,  GBG Building Services Ltd

Jako mentor biznesowy, Beata pomogła mi stworzyć plan rozwoju mojej agencji wideo-marketingowej, który zawierał bardzo użyteczne insighty. Jej wiedza z zakresu Lean Marketingu jest zdecydowanie cenna dla rozwoju każdego rodzaju działalności. Beata jest osobą, którą chciałbyś mieć po swojej stronie.

Billy Yen ,  CEO and Co-Founder,  Koseed Agency

Z firmą Project: People pracowaliśmy nad naszą strategią marketingowo-biznesową. Przez 5 tygodni naszej współpracy udało się stworzyć nową wizję, zdefiniować najważniejsze segmenty naszej organizacji, uporządkować ofertę i stworzyć plan marketingowy, który teraz wdrażamy. Polecamy firmę Project: People, zdecydowanie warto z nimi pracować!

Rafał Dados & Szymon Tochowicz,  CEO,  Eveneum

Przeszliśmy bardzo fajną drogę, dzięki której zaoszczędziliśmy mnóstwo pieniędzy i czasu na mało skuteczne dla naszego biznesu rzeczy. Grzegorz i Beata mocno zaangażowali się żeby wycisnąć z naszego biznesu maksymalny potencjał.

Kamil Stepaniak,  Co-Founder,  Schoolio

Pokochaliśmy ich za amerykański styl / podejście do partnerów, co przekłada się na świetną komunikację, otwartość i przepływ informacji.

Jakub Pająk,  CEO,  Harveo

Powiązane Case Studies

Uwielbiamy ciasteczka!

Nie wierzysz? Odwiedź nas w naszym biurze i sprawdź! Ciasteczka serwujemy z pyszną kawą. Dowiedz się więcej

Zgoda